Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

1. 3. 2022 | Aktuality z města | Autor: Petr Mituník

Materiální sbírka pro Ukrajinu se setkala s obrovským zájmem

Materiální sbírka pro Ukrajinu se setkala s obrovským zájmem

V neděli v poledne vyzvalo krajské vedení skautské organizace všechna střediska s žádostí o pomoc s materiální sbírkou pro Ukrajinu.

 


Tato pomoc mohla být odeslána na místo určení již v pondělí večer. Na rozmyšlení a žádost o spolupráci ostatních moc času nebylo. 

Charita Luhačovice nám poskytla prostory, Město Luhačovice a Infocentrum slíbili podporu. Někteří rodiče a přátelé nabídli pomoc s dopravou do Zlína.

Už v pondělí ráno dovezlo několik dárců poměrně velké množství hygienických potřeb a léků k charitě, o čemž mě informovala  ředitelka organizace paní Semelová, proto jsem poprosil o dopravu materiálu do Zlína Sbor dobrovolných hasičů Luhačovice, kteří nám okamžitě vyšli vstříc.

Dárci přicházeli i přijížděli z Luhačovic i okolí.  Naši dobrovolníci na místě jednotlivé věci třídili podle druhů a balili do pytlů nebo krabic. Ty pak popisovali nápisy v češtině a v azbuce.

Množství dárců a věcí nás zaskočilo, odpoledne nám přišlo na pomoc ještě několik mladších skautek a skautů, rychle se zapojili a výrazně nám při třídění a balení pomohli.

Při konci sbírky přistavili dobrovolní hasiči dodávku, která byla okamžitě plná krabic i pytlů. V ten moment hrozilo, že to vše hned neodvezeme. Ovšem hasiči se nenechali vyvést z míry a šli půjčit druhé auto. Za rychlé a vstřícné jednání jim tímto velmi děkuji! Nakonec jsme naložili dvě plné dodávky a jedno větší rodinné auto.

Nikdo z nás nedokázal jakýmkoliv způsobem počítat čeho kolik bylo, objemově se jednalo o více než 30 m3 materiálu - spacáky, karimatky, deky, oblečení, funkční prádlo, konzervy, čokolády, dětské příkrmy, přesnídávky, plenky, hygienické potřeby, toaletní papír a také mnoho léků a lékařského vybavení.

Ve Zlíně jsme vše kolem sedmé hodiny vyložili do skladu Skautského krizového centra. Výnos sbírky byl výrazně větší než očekávali, i přesto ještě v noci zajistili odvoz na Ukrajinu. Zde https://fb.watch/btCUGt2WF1/ video z odjezdu jejich konvoje.

Mnohokráte děkuji všem dárcům a všem kdo nám jakkoliv pomohli.

Seznam všech skautských sbírek v kraji https://zlinsky.skauting.cz/pomoc-ukrajina

 

Petr Mituník, vedoucí skautského střediska Luhačovice

 

 

Nahoru