Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

25. 2. 2022 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Javory na hlavním tahu potřebovaly ořez

Javory na hlavním tahu potřebovaly ořez

Vlnu otázek vyvolaly nedávné úpravy korun stromů v ulici Masarykova. Téměř každý zásah do zeleně ve městě se setká s mírnou nevolí, tady šlo ovšem o nutný ořez kvůli bezpečnosti.

„Bylo nutné zajistit, aby se po chodníku pod javory dalo procházet, a zároveň aby tamtudy mohla projíždět komunální technika, která chodník celoročně udržuje," vysvětlil ředitel Technických služeb Luhačovice Josef Pučalík. Větve navíc zasahovaly do sousední frekventované silnice a brzy by bránily hladkému průjezdu vyšších aut. Navíc už na několika místech téměř zakrývaly dopravní značky a mohly také bránit řidičům v rozhledu.

„Podobný omlazovací ořez je pro tento druh stromů doporučený každých pět až šest let. Koruna je zpravidla po dvaceti letech široká až tři a půl metru a v dalších letech by mohla dosáhnout až pěti metrů. Ořezané větve dorůstají za rok zhruba o 20 centimetrů," doplnil Josef Pučalík.


 

Nahoru