Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

6. 4. 2022 | Aktuality z města | Autor:

Charita Luhačovice pomáhá Ukrajině

Charita Luhačovice pomáhá Ukrajině

Charita Luhačovice organizuje první setkání pro občany z Ukrajiny v Kostele svaté Rodiny v Luhačovicích. Bude to příležitost neformálně pohovořit i o možnostech práce, ubytování, a hlavně vznikne prostor pro sdílení informací mezi samotnými lidmi z Ukrajiny.


CHARITA INFORMUJE
 

První odpolední setkání pro občany z Ukrajiny se uskuteční 9. 4. 2022 od 14:00 v Kostele svaté Rodiny a následně v sále u kostela v Luhačovicích. 

Aktuální informace o humanitární dávce 5000,- Kč v UA naleznete zde

Stránky a bližší informace od Úřadu práce jsou i níže. K dispozici je stále pomoc sociálního odboru Města Luhačovice p. Mgr. Netíková.

Aktualizovaný leták pro Charitní šatník (oblečení, obuv, hračky, případně školní potřeby)

K dispozici v úterý dopoledne a čtvrtek odpoledne v Městské knihovně Luhačovice Zodpovědná osoba: Mgr. Pavlína Stolaříková, +420739344052.

 

Potravinová a materiální pomoc je řešena na Charitě Luhačovice, pravidelně ve středu 13:00-15:00 a nebo po telefonické domluvě. Snažíme se zajistit i další chybějící materiální věci  (postele, pračku, peřiny atd.). 

Zodpovědná osoba: Mgr. Anna Martincová, +420 604 148 416.

 

Užitečné dokumenty

Bydlení

Zdraví

 

Informace z Úřadu práce pro občany s udělenou dočasnou ochranou:

https://www-uradprace-cz.translate.goog/web/cz/zadani-inzeratu-hledam-praci?_x_tr_sl=cs&_x_tr_tl=uk&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp – stránky ÚP ČR přeložené googlem

https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-humanitarni-davku - žádost o humanitární dávku (Гуманітарна допомога)

https://davkyuk.mpsv.cz/ - aplikace k humanitární dávce (Гуманітарна допомога)

https://www.suip.cz/web/suip/novinky/-/asset_publisher/Z8ivneU2D1Hv/content/informace-pro-obcany-ukrajiny - informace Státního úřadu inspektorátu práce (Допомога громадянам України)

https://www.suip.cz/documents/179375/179397/pracovni+podminky_uk_2022_01.pdf/d0806e08-5072-ea0e-23a5-34cbb11fc1bb - základní informace pro cizince o pracovněprávních předpisech v České republice (ОСНОВНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ ПРО ТРУДОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО В ЧЕСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ)

https://www.uradprace.cz/web/cz/-/pomoc-pro-obcany-ukrajiny-a-jejich-zamestnavatele - Pomoc pro občany Ukrajiny a jejich zaměstnavatele (ДОПОМОГА ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ та для їх роботодавців)

https://www.mpsv.cz/web/cz/pomoc-ukrajine - Pomoc občanům Ukrajiny (Допомога громадянам України)

https://www.uradprace.cz/web/cz/volna-mista-v-cr - пошук роботи

Prevence pracovního vykořisťování, nelegálních praktik, sexuálního násilí

 

V případě, že některé odkazy nefungují, kontaktujte pracovníky Charity. Je to z důvodu, že jsou dostupné pouze registrovaným.

Mgr. Lenka Semelová, DiS.​

Charita Luhačovice

tel. + 420 577 132 355, mobil. + 420 731 402 043

e-mail: lenka.semeloval@luhacovice.charita.cz

www.luhacovice.charita.cz

Nahoru