Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

18. 5. 2022 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Do Luhačovic přijeli starostové z celého Zlínského kraje

Do Luhačovic přijeli starostové z celého Zlínského kraje

Setkání se uskutečnilo v Kulturním a kongresovém centru Elektra ve čtvrtek 12. května. Na úvod všechny zúčastněné přivítal starosta Luhačovic Marian Ležák. Probíraly se například kapacity škol a školských zařízení v souvislosti se vzděláváním dětí z Ukrajiny, dále vysokorychlostní sítě v obcích a nechybělo téma doprava. Starostové ocenili, že se setkání koná opět v Luhačovicích.


„Jsme velmi rádi, že se tato setkání vůbec uskutečňují a že Zlínský kraj vybral pro konání právě Luhačovice. Kromě získání informací z oblasti naší práce tak mají zúčastnění možnost se zrelaxovat a nasát atmosféru našeho lázeňského města,“ říká starosta Marian Ležák. Dle jeho slov jsou všechna probíraná témata pro Luhačovice velmi důležitá. Například v oblasti školství radnice aktuálně řeší rekonstrukci sokolovny, do které se bude stěhovat základní umělecká škola. Cestovní ruch a kultura jsou zase dlouhodobými prioritami lázeňského města.

Dalším neméně důležitým tématem je doprava. „V Luhačovicích intenzivně řešíme narůstající tranzitní dopravu přes město. Z tohoto důvodu, ve spolupráci se Zlínským krajem, připravujeme technickou studii obchvatu,“ dodal Ležák.

Na setkání starostů se nezapomnělo ani na oblast životního prostředí a nakládání s komunálními odpady. „Právě odpady jsou otázkou pro všechny starosty, jak se s nimi bude do budoucna nakládat,“ zdůraznil starosta Luhačovic.

„V Luhačovicích se setkání krajských radních a starostů koná pravidelně už řadu let a já jsem na tuto tradici rád navázal. Je to takový střed našeho kraje, je to krásné lázeňské město a samotné prostory Elektry jsou pro tuto akci ideální. Navíc, sami starostové si přejí, aby se setkání konalo právě tady. Každou návštěvu Luhačovic si užívám a rád sem zamířím i mimo pracovní povinnosti", řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

 

       

Nahoru