Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

21. 6. 2022 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Parkoviště s parkovacím kotoučem řidiči aktivně využívají

 Parkoviště s parkovacím kotoučem řidiči aktivně využívají

Na některých parkovacích stáních v centru města a v jeho blízkosti platí režim parkování s tzv. parkovacím kotoučem. Jedná se o časově omezené parkování, které není zpoplatněno, ale redukuje parkování ve prospěch krátkodobého stání a omezuje parkování těm, kteří by na vyhrazených parkovištích mohli odstavit vozidlo po celý den a bránili by tak potřebnému parkování dalším občanům.


Parkovací místa:

nám. 28. října (vedle radnice)  PO – PÁ  /7 - 18.00 hod. stání max. 60 minut/  SO – NE /v režimu placeného parkoviště/

ul. Nádražní (u autobusového nádraží) stání max. 30 minut

ul. Masarykova (u knihovny) PO – PÁ /7 – 18.00 hod. stání max. 2 hodiny/

Použití parkovacího kotouče tzv. „parkovacích hodin“ je velmi snadné. Ihned po zaparkování řidič na kotouči nastaví dobu začátku parkování a tu nesmí až do odjezdu měnit. Kotouč se musí viditelně umístit ve vozidle za čelní sklo. V případě, že řidič nemá parkovací hodiny, je možné napsat na papír čas příjezdu. Parkovací kotouč řidiči zakoupí většinou v trafice, papírnictví nebo v prodejnách s autopříslušenstvím.

Strážníci Městské policie Luhačovice pravidelně kontrolují dodržování dopravního značení IP13b „Parkoviště s parkovacím kotoučem“. Z preventivních kontrol vychází najevo, že se změnou dopravního značení odblokovalo dlouhodobé stání a parkoviště skutečně slouží řidičům a jejich spolucestujícím na vyřízení potřebných záležitostí v rámci vyhrazeného času v centru Luhačovic. V případě absence parkovacích hodin nebo vyznačení času skutečného příjezdu hrozí řidiči vozidla na místě sankce až do 2000 Kč.

                                                                                                                                                                                                                Velitel MP Luhačovice Michal Zámečník

 

       

 

Nahoru