Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

29. 6. 2022 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Deváťáci se opět loučili akademií, letos se konala v Kulturním a kongresovém centru Elektra

Deváťáci se opět loučili akademií, letos se konala v Kulturním a kongresovém centru Elektra

Žáci devátých tříd ZŠ Luhačovice se již tradičně rozloučili se školou akademií, která se uskutečnila v Kulturním a kongresovém centru Elektra v úterý 28. června. Do těchto prostor se vrátila po dvou letech.


V dopoledních hodinách se na celé vystoupení přišli podívat mladší žáci, odpoledne bylo určeno pro rodiče a jejich příbuzné. Deváťáci si připravili nejrůznější scénky, taneční vystoupení, pěvecká vystoupení a nechyběla módní přehlídka. Nadšení neskrývala třídní učitelka Sabina Menzlová z 9.B. „Pro mne je to první rozloučení s deváťáky v pozici třídní učitelky, takže je to velký zážitek. Nás velmi zasáhla epidemie covidu a v podstatě jsem skoro rok a půl děti neviděla. Když se pak žáci vrátili zpět do školy, byly to úplně jiné děti,“ svěřila se paní učitelka, jejíž třída má sportovní zaměření. Program, který si studenti sami připravili, nacvičovali dva měsíce. Vzhledem k tomu, že se jednalo o 4 třídy, nebylo jednoduché najít společný čas. „Nacvičovali jsme jak ve škole, tak někdo i ve svém volném čase,” prozradila Kateřina Martincová z 9.C. „Po škole se mi bude stýskat, jak po spolužácích, prostředí, tak i po kantorech. Ale život jde dál, najdeme si nové kamarády, ale rozhodně se budeme potkávat, určitě to není nadobro,” dodala Kateřina.

Odpolední program navštívil i starosta Marian Ležák, který rád pozvání přijal. Společně s ředitelem Pavlem Kurtinem celou akademii zakončil. Starosta všem účinkujícím a končícím studentům poděkoval za velmi zdařilý program. „Program byl velmi vtipný a líbil se mi. Účinkujícím a zároveň končícím žákům přeji, aby je jejich nová škola bavila stejně tak, jak nás bavilo a potěšilo dnešní vystoupení,” dodal starosta na závěr.

 

 

 

Nahoru