Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

17. 8. 2022 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Starosta předal Václavu Hudečkovi Ocenění za dlouhodobý přínos v oblasti kultury pro město Luhačovice

Starosta předal Václavu Hudečkovi Ocenění za dlouhodobý přínos v oblasti kultury pro město Luhačovice

V Luhačovicích se opět uskutečnila Akademie Václava Hudečka. Jednalo se o XXV. ročník a XIV. ročník festivalu Svátky hudby. Kurzů Václava Hudečka se od 1. srpna zúčastnilo celkem osmnáct houslistů a houslistek.


26. ročník vyvrcholil v pátek 12. srpna v Kulturním a kongresovém centru Elektra Galakoncertem, kde se uskutečnilo vyhlášení vítězů. Letos vyhrála osmnáctiletá studentka Pražské konzervatoře Klára Klánská. Druhý je Richard Kollert a jako třetí se umístil Matej Pčolinský. Při této příležitosti předal starosta města Luhačovice Ing. Marian Ležák Ocenění za dlouhodobý přínos v oblasti kultury pro město Luhačovice. Fenomenální houslista Václav Hudeček jezdí do Luhačovic pravidelně každé léto. Loni se svojí ženou Evou společně zasadili u Kulturního a kongresového centra STROM AKADEMIE VÁCLAVA HUDEČKA. Slíbili, že za rok přijedou strom zkontrolovat, jak se mu daří. A letos opravdu nezapomněli….

Nahoru