Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

23. 8. 2022 | Aktuality z města | Autor:

Strážníci absolvovali speciální střelecký výcvik

Strážníci absolvovali speciální střelecký výcvik

Strážníci Městské policie Luhačovice disponují celou řadou oprávnění, jedním z nich je i oprávnění nosit střelnou zbraň. Během výkonu služby se mohou dostat do nebezpečných situací. Některé dynamické změny ve vývoji společnosti se promítají i do jejich práce na ulici. Na tyto změny musí reagovat i přístup v odborné přípravě.


Proto se v rámci profesního vzdělávání uskutečnil dne 15. 8. 2022 na střelnici ve Vlčnově celodenní zdokonalující střelecký výcvik zaměřený na kompletní zvládnutí základní a pokročilé manipulace a střelby z pistole CZ P-10 C, ráže 9mm Luger. Kurz byl veden instruktorem s mnohaletou služební praxí u státních bezpečnostních složek. Obsah byl zaměřen například na rozbor reálných případů použití střelné zbraně v podmínkách nutné obrany a krajní nouze. Zásady bezpečného nakládání se střelnou zbraní, vymezení účinků střelných zbraní, jejich dostřelu a rizika odrazu střely a průstřelu různých druhů překážek. Zásady komunikace v rizikové situaci s cílem bezpečného uklidnění nebo zmírnění konfliktu. Po celou dobu výcviku byl kladen důraz na bezpečnou manipulaci se zbraní v rámci zákonných oprávnění, na základě kterých je strážník oprávněn použít zbraň jako donucovací prostředek v souladu se zákonem číslo 553/1991 Sb., o obecní policii v platném znění.           

 

Mgr. Michal Zámečník, velitel MP Luhačovice

Nahoru