Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

31. 8. 2022 | Aktuality z města | Autor:

Strážnící kontrolovali cyklisty

Strážnící kontrolovali cyklisty

Poslední prázdninový týden provedli strážníci Městské policie Luhačovice nahodilé preventivní kontroly na frekventované stezce pro chodce a cyklisty v Jurkovičově aleji. Cílem akce bylo zvýšení bezpečnosti formou informovanosti nejzranitelnějších účastníků provozu a to cyklistů, chodců a in-line bruslařů. 


Strážníci připomněli např. jakou důležitost má používání cyklistické přilby nebo povinnost užití pravé strany stezky. Současně po dobu kontroly zajistili bezpečný provoz. V Luhačovicích jsou stezky ve dvou různých režimech, tedy jak pro chodce, tak pro cyklisty. Je důležité mít na paměti, že pro účastníky provozu na stezkách platí stejná pravidla jako pro ty v běžném silničním provozu, kde jsou všichni povinni se chovat ohleduplně, ukázněně a vzájemně se respektovat. Přejeme mnoho šťastných kilometrů, chválíme zodpovědné chodce a cyklisty!

                                                                                                                                                                                                                                                    Mgr. Michal Zámečník, velitel MP Luhačovice

Nahoru