Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

2. 9. 2022 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Starosta předal Miloslavu Mejzlíkovi Ocenění za dlouhodobý přínos v oblasti kultury pro město Luhačovice

Starosta předal Miloslavu Mejzlíkovi Ocenění za dlouhodobý přínos v oblasti kultury pro město Luhačovice

Město Luhačovice udělilo zakladateli a prezidentovi spolku Divadelní Luhačovice Miloslavu Mejzlíkovi Ocenění za dlouhodobý přínos v oblasti kultury. Certifikát předal panu Mejzlíkovi starosta Marian Ležák 27. 8. 2022 v Lázeňském divadle před zahájením posledního představení  v rámci 22. ročníku přehlídky komorní divadelní tvorby.  


„Velmi si vážíme Divadelních Luhačovic, které jsou spojené s panem Miloslavem Mejzlíkem. Ocenění mu bylo předáno jako vyjádření vděku za dlouhodobý přínos v oblasti kultury. Zároveň jsme Mílovi darovali sadu našich nových trik, kdy jedno triko vyjadřuje pohodovou atmosféru našeho města s nápisem "Tady pramení pohoda", což je i odraz pohodové povahy tohoto velmi oblíbeného herce. Další triko s nápisem "Tady pramení kultura" vyjadřuje právě jeho přínos v této oblasti a nápis "Pořadatel" připomíná to, že je jeho role i v oblasti organizátora,“ dodal s úsměvem Marian Ležák. Pan Mejzlík jezdí do Luhačovic pravidelně. Jak nám sám prozradil, Luhačovice jsou jeho srdcovka. „Místem, kam se rád vracím, je pochopitelně Lázeňské divadlo. Tím bych chtěl moc poděkovat městu Luhačovice a taky panu starostovi, že podporuje náš festival již tolik let nejen finanční částkou, ale i morálně,“ dodal. Herec a dabér v neděli 21. 8. 2022 zasadil vedle Kulturního a kongresového centra Elektra strom – sakuru bílou. Při této příležitosti dostal od Města Luhačovice certifikát k příležitosti sázení "Stromu duše", neboť Divadelní Luhačovice jsou lázněmi duše. „Tím, že jsem tady zasadil tak krásný strom, se skoro dojímám, mám pocit, že tady zanechávám i kořeny. Třeba se sem někdy vrátím natrvalo. Naštěstí mám v Luhačovicích rodinu, která se bude o sakuru starat,“ dodal na závěr prezident spolku Divadelní Luhačovice Miloslav Mejzlík.

 

Foto: Radka Dynková a Lenka Kuželová

 

Nahoru