Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

6. 9. 2022 | Cestovní ruch | Autor: Eva Kalužíková

Razítka v letní dětské hře "Hurá ven" děti sbíraly i letos!

Razítka v letní dětské hře "Hurá ven" děti sbíraly i letos!

Celé prázdniny se děti mohly účastnit soutěže Hurá ven, ve které měly za úkol sbírat razítka na 16 zajímavých místech. Na základě odevzdání soutěžního kupónu, který odevzdaly v informačním centru, se zúčastnily losování o hodnotné ceny. „Je krásné vidět kolik ústřižků se vrátilo a jak děti rády plní úkoly. Jsme také moc rádi za ceny, které tento rok do soutěže věnovaly firmy a instituce v Luhačovicích. Za to jim patří velký dík,“ uvedlaTereza Bartoníčková z IC.


Tento rok byl projekt "Hurá ven!" obohacen o pěší túru, která kopíruje červenou turistickou trasu Dušana Jurkoviče a vede od pramene Aloisky přes Solný kopec a Anténku ke knihovně. Je to trasa nenáročná a každých půl kilometru čekal na děti a jejich doprovod úkol. V infocentru se rozdalo na 1000 karet, řádně vyplněných do slosování o ceny se jich dostalo přes 180 kusů. „Hrací pas letos dostaly děti jen v Městském informačním centru na Elektře a také jen ty, které měly pobyt delší než tři dny,“ doplnila taktiku Bartoníčková. Pro krátkodobé návštěvníky má IC celoročně připravenu hru "Najdi, poznej, ochutnej!" Za správné vyluštění tajenky děti dostávají sladkou odměnu.


Tento rok se díky sponzorům mohlo vylosovat a bohatě odměnit 20 dětí. Všichni byli informováni emailem. Pro výhru do infocentra si přišla sedmiletá Monika Ustohalová z Luhačovic nebo Vašík Záhorský z Řetechova. Právě jeho maminka prozradila, že i díky tomuto projektu měl syn pestré prázdniny. Zdůraznila, že právě místní paradoxně někdy neví, kam s dětmi na výlet.
Až z Moravské Knínice si přijela vyzvednout svou dárkovou tašku Sofinka Plhoňová. Té se velmi líbil statek s koňmi nad Luhačovicemi, ale chybí ji zde zookoutek, kde by si mohla zvířátka pohladit nebo nakrmit.

Výhry věnovaly zapojené firmy a instituce. Výherci tak získali například volné vstupenky do Pirátské zátoky u přehrady, na luhačovický autovláček, poukázky na občerstvení v kavárně Jizba, do Divadelní kavárny, volné hodiny bowlingu U solného pramene nebo celodenní volný vstup do wellness centra na hotelu Pohoda pro celou rodinu. V dárkových taškách nesměly chybět oplatky od firmy Kare a hotelu Vega, reklamní předměty z muzea a městské knihovny. Zvláštní ocenění obdrželi první dva výherci, kteří si navíc odnesli třílitrový barel moštu od Ovocňáku. Na příští rok se chystá další rozšíření, nová tajenka i nová hra. Luhačovice jsou totiž pro mladé návštěvníky velmi atraktivní.

A co napsaly děti na odevzdané kupóny?

„Ochutnal jsem Vincentku, ale zmrzlina je lepší“

„Luhačovice miluju kvůli oplatkům a pohodě.“

„Chybí mi Vincentka s lepší příchutí, např. malinová, by byla bezva.“

„Mám moc ráda dřevěné lavičky a nejradši mám lavičku s kočkama a koťátky.“

„Moc se mi líbilo na plovárně a na koupališti u přehrady. Ovocňák a čokoládovna je super.  Líbil se mi i zpěvák s kytarou na promenádě.“

„Na Luhačoviciach mám rád, že sú kreatívne a plné zážitkov a že ľudia sú milí.“

„Já na Luhačovicích miluji, že tu není tolik cizinců, krásná je městská zeleň a Jurkovičova architektura.“

„Líbí se mi tady, že je tu spousta atrakcí pro děti a hřišť, zvlášť v Pozlovicích. Chybí mi tu dětská herna, venkovní sportovní nářadí třeba na ping-pong.“

„Chybí mi tu místo, kde bych mohl trávit čas s rodiči, když venku prší.“

Z celkových odpovědí vyplývá klasika, děti nejvíc baví pobyt u přehrady, na plovárně, nejraději mají zmrzlinu a oplatky. Tak ať jim to vydrží co nejdéle.

 

Ceny do letošního ročníku věnovali:

Výrobna oplatků Kare

Bifu

Dětský ráj u Hotelu Pohoda

Lázeňský autovláček

Ovocňák

Bowling U Solného pramene a hotel Ambra

Jizba

Divadelní kavárna

Lanové centrum Pirátská zátoka

Hotel Vega

Muzeum luhačovického Zálesí

Městská knihovna Luhačovice

 

 

Nahoru