Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

19. 9. 2022 | Aktuality z města | Autor:

Víkend v Luhačovicích: Festival Písní a tancem, vyhlášení výsledků Vesnice roku 2022

Víkend v Luhačovicích: Festival Písní a tancem, vyhlášení výsledků Vesnice roku 2022

Na Lázeňském náměstí v Luhačovicích se v sobotu uskutečnilo vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku 2022. Vítězem se stala obec ze Středočeského kraje Kostelní Lhota. Obec Zašová ze Zlínského kraje získala cenu za nejlepší domácí koláče. To, že se akce opět konala v našem krásném historickém a lázeňském městě, umocnilo skvělou atmosféru celého vyhlášení. Obci s titulem Vesnice roku 2022 samozřejmě srdečně gratulujeme. Součástí bylo i vystoupení dětí v rámci 30. ročníku Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem, který se konal od čtvrtka 15. 9. do neděle 18. 9. 2022. 


Do Luhačovic přijely jak soubory z ČR / z Luhačovic, Buchlovic, Pozlovic, Dolní Lhoty, Provodova nebo Napajedel/ tak zahraniční. Pozvání přijal soubor z Polska a Slovenska.
Z Luhačovic se divákům představil například FS Malé Zálesí nebo dětská školní skupinka ZŠ Luhačovice. Všem účinkujícím a divákům patří velké díky za vytvoření úžasné nálady. I když počasí moc nepřálo, Lázeňské náměstí bylo zcela zaplněno. V neděli se slavnostní Galakoncert přesunul do Kulturního a kongresového centra Elektra. Město Luhačovice děkuje všem vystupujícím souborům za vytvoření skvělé atmosféry. 

Zespól Piesni i Tanca INA (Goleniów – Polsko)

DFS Maguráčik (Kežmarok – Slovesko)

DFS Děcka z Buchlovic (Buchlovice)
DFS Radovánek (Napajedla)
FS Leluja (Provodov)
FS Malé Zálesí (Luhačovice)
Dětská školní skupinka ZŠ Dolní Lhota
Dětská školní skupinka ZŠ Luhačovice
Dětská školní skupinka ZŠ Pozlovice

 

 

Nahoru