Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

14. 11. 2022 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

V Luhačovicích přibylo dalších 37 stromů, tentokrát v areálu Sportovního centra Radostovo

V Luhačovicích přibylo dalších 37 stromů, tentokrát v areálu Sportovního centra Radostovo

V areálu Sportovního centra Radostovo se v sobotu 12. 11. 2022 sázely stromy. Akce se opět shledala s úspěchem. Areál zkrášlilo 11 dubů, 5 habrů, 10 třešní okrasných, 1 třešeň ovocná, 5 javorů a 5 hlohů. Akcí „Zasaď si svůj strom“ se Luhačovice připojily k celostátní výzvě Sázíme budoucnost již začátkem roku 2021. Jedná se tak již o 201 ks stromů, které byly nasazeny jak v Luhačovicích, tak i v místních částech Polichno, Kladná Žilín a Řetechov.


Noví majitelé si svoje stromy pojmenovali a nyní budou o ně pečovat. „Strom máme pojmenovaný po dětech - Kristian, Lucas a Matteo a chtěli bychom jim strom věnovat. Je to opravdu krásný nápad, jsme srdcaři z Luhačovic a tyto akce tady milujeme, včera jsme byli na lampionovém průvodě a dnes sázení stromů, určitě je to nádherná vzpomínka pro děti”, řekla paní Kanioková, která si s manželem a třemi dětmi strom na Radostově zasadila. 

„Jsem velmi rád, že se sázení stromů stalo tradiční akcí, kdy po ohlášení termínu byly jednotlivé stromy ihned rezervovány. Jedná se o velmi pěknou kombinaci zájmu veřejnosti s podporou rozvoje zeleně ve městě. Už nyní hledáme další lokality, kde v následujícím roce doplníme další stromy”, řekl starosta Marian Ležák.

 

 

 

Nahoru