Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

23. 11. 2022 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Luhačovice se rozsvítí o prvním adventním víkendu, vánoční strom bude ozdobený originálními prvky s identitou města

Luhačovice se rozsvítí o prvním adventním víkendu, vánoční strom bude ozdobený originálními prvky s identitou města

Luhačovice vánočně zazáří již o prvním adventním víkendu. Na to naváže rozsvícení vánočního stromu, které se uskuteční v pátek 2. prosince se starostenským čajem. Součástí je již tradičně jarmark, který bude dvoudenní. I přesto, že město hledá úsporná opatření v oblasti energií, v letošním roce je cena elektrické energie pro městské veřejné osvětlení ještě zafixovaná, celkové náklady na světelnou vánoční výzdobu tak nepřesáhnou částku 17 tisíc korun.  


Výzdoba je tradičně na sloupech veřejného osvětlení ve městě, technické služby vše rozsvítí již tento pátek 25. prosince. V pátek 2. prosince se rozzáří celá radnice a vánoční strom, který trvale roste na náměstí 28. října. Letos bude vyzdoben originálními prvky s identitou města. Součástí slavnostního rozsvícení vánočního stromu se starostenským čajem bude nově Andělská jízda a světelná show v podání skupiny Fajráci. Letos je připravený dvoudenní jarmark s doprovodným programem, který se uskuteční 2. a 3. prosince. V pátek se mohou děti a dospělí přijít podívat na ukázku dravců, připraveny jsou dílničky pro děti, Trubači ZUŠ, FS a CM Malé Zálesí, PS Janáček Luhačovice, aj. Důležitou součástí bude dobročinná sbírka Korunka Luhačovice v čase od 15.00 do 17.00 hod. před radnicí. V sobotu se mohou diváci těšit na umělecké kovářství Boršická kovárna, vánoční koncert v podání Magdalény Malaníkové a Mirky Soukalové a vyvrcholením bude projekce filmové pohádky Anděl páně II. 

Město Luhačovice nezapomnělo ani na Mikuláše, který se bude v pondělí 5. prosince prohánět po městě v historickém kočáře se svojí družinou s čerty a anděly. Po mikulášské nadílce bude následovat opravdová čertovská diskotéka.

„Poslední dobou se intenzivně věnujeme problematice nárůstu cen energií a zda tím budou ovlivněny i letošní Vánoce. Jsme rádi, že máme tento rok cenu energie ještě zafixovanou a udržíme vánoční osvětlení v nízkých nákladech. Vánoce přeci patří mezi ta nejkrásnější období a nechceme, aby byli obyvatelé i návštěvníci Luhačovic ochuzeni o nádhernou atmosféru s tím spojenou”, dodal na závěr starosta Marian Ležák.

Nahoru