Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

23. 11. 2022 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Strážníci MP v rámci bezpečností akce rozdávali chodcům reflexní pásky

Strážníci MP v rámci bezpečností akce rozdávali chodcům reflexní pásky

Vidět a být viděn. To je heslo, kterým by se měli řídit hlavně chodci, ale ne vždy tak tomu je. Proto strážníci Městské policie Luhačovice v listopadu uspořádali bezpečnostní akci, na které chodcům připomněli potřebu užití retro reflexních prvků spolu se základními pravidly silničního provozu. Preventivní akce se uskutečnila v brzkých ranních hodinách u nového dopravního terminálu v blízkosti přechodů pro chodce, kde se pohybuje nejvíce chodců všech věkových skupin.


S přicházejícím zimním obdobím se na silnicích čím dál častěji setkáváme se sníženou viditelností. Může za to pozdní svítání, brzký soumrak a celkově horší počasí, které s sebou přináší déšť a mlhu. „Oslovili jsme několik desítek účastníků silničního provozu, ať již našich nejmenších předškoláků a školáků, pracujících, seniorů, tak i návštěvníků města. Všem jsme vysvětlili, že reflexní prvky je dobré nosit nejen mimo obec, kde je to povinnost, ale i ve městě, kde je to žádoucí a to nejen v málo osvětlených úsecích komunikace, nýbrž všude za snížené viditelnosti“, vysvětlil velitel MP Luhačovice Michal Zámečník.

V rámci prevence chodci obdrželi pro zvýšení své bezpečnosti reflexní pásek (tzv. praskačku). Lidé tuto akci velmi pozitivně vnímali i hodnotili.

Nahoru