Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

9. 1. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Tříkrálová sbírka vynesla na Luhačovicku přes 489 tisíc Kč

Tříkrálová sbírka vynesla na Luhačovicku přes 489 tisíc Kč

Tříkrálová sbírka v Luhačovicích a okolí v sobotu 7. ledna 2023 vynesla 489 400 Kč, v roce 2022 se vybralo o 30 tisíc Kč méně. Charita Luhačovice, která sbírku pořádala, je s výsledkem spokojena. Při letošní sbírce koledovalo 54 skupinek koledníků, někde i se čtyřmi králi. 

 


„Tříkrálová sbírka se nesla v duchu velmi vlídného přijetí lidmi, za což všem moc děkujeme. Na začátku nás provázely obavy z velké nemocnosti, jak letošní koledování dopadne. Nakonec bylo zapojeno více než 200 koledníků. Nezklamalo ani počasí, které nám po celou dobu přálo. Velké poděkování patří všem, kteří s námi při organizaci tříkrálového koledování na Luhačovicku spolupracovali. Děkujeme všem duchovním správcům farností, obecních úřadů a řadě dobrovolníků, kteří se i v letošním roce nezištně zapojili,” řekla ředitelka Charity Luhačovice Lenka Semelová. Všechny sbírkou získané finance jsou odeslány na celorepublikový bankovní účet a následně jsou podle jasných pravidel přerozdělovány, a to dle rozhodnutí rady ředitelů Charity ČR a České biskupské konference. V letošním roce bude výtěžek Tříkrálové sbírky sloužit k podpoře stávajících sociálních služeb Charity Luhačovice, a také pro rodiny s dětmi a seniory v nepříznivé životní situaci. 

Do konce dubna je stále možné přispět on-line na stránkách www.trikralovasbirka.cz. Číslo účtu: 66008822/0800, jedinečný variabilní symbol Charity Luhačovice 777970054.

 

 

Nahoru