Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

11. 1. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

S dotacemi nového programu Nová Zelená úsporám Light poradí MAS Luhačovské Zálesí

S dotacemi nového programu Nová Zelená úsporám Light poradí MAS Luhačovské Zálesí

Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR spustilo nový program Nová zelená úsporám Light. Určený je pro seniory a domácnosti s nízkými příjmy. Cílem je poskytnout prostředky na rychlé a snadno realizovatelné renovace domů a pomoci těm nejzranitelnějším zvládnout enormní nárůst cen energií. Příjem žádostí probíhá již od 9. ledna 2023. S vyřizováním pomohou pracovníci MAS Luhačovské Zálesí, o.p.s. Poradenství je bezplatné.


Program je určen pro vlastníky a spoluvlastníky rodinných domů či trvale obývaných rekreačních staveb z řad seniorů, občanů pobírajících dávky na bydlení i invalidních důchodců 3. stupně. Podmínkou je, aby v době podání žádosti byl objekt ve vlastnictví žadatelů a ti v něm měli současně trvalý pobyt, a to déle než od 12. září 2022. Žadatelé mohou peníze vynaložit zejména na renovace menšího rozsahu. Mohou například zateplit fasádu, střechu, podlahu nebo strop. Stát přispívá také na výměnu oken a vchodových dveří. K vyřízení je potřeba zejména fotodokumentace před renovací a po ní, jednoduchý formulář odborného posudku a závěrečná zpráva o realizaci. Zájemce nečeká žádné papírování, žádost vyplní z pohodlí domova přes internet. 

Bližší informace sdělí zájemcům pracovníci MAS Luhačovské Zálesí, o.p.s., konkrétně Ing. Tomáš Kovařík, tel.: 608197051, e-mail: t.kovarik@luhacovskezalesi.cz nebo Ing. Marek Prachař, tel.: 775842064, e-mail: prachar@luhacovskezalesi.cz.

Podrobné informace o programu jsou zveřejněny na internetové adrese www.novazelenausporam.cz

Nahoru