Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

16. 1. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

K volbám prezidenta přišlo v Luhačovicích 70,65% voličů

K volbám prezidenta přišlo v Luhačovicích 70,65% voličů

V Luhačovicích přišlo k prezidentským volbám v prvním kole celkem 70,65% voličů. Volby se konaly 13. 1. - 14. 1. 2023 v 7 okrscích. Nejvíce hlasů z 8 kandidátů dostal Andrej Babiš, celkem 33,66% hlasů. Na druhém místě skončil Pavel Petr, který získal 32,73% hlasů.


V prvním kole prezidentských voleb bylo v Luhačovicích do seznamu voličů zapsáno celkem 4330 hlasů. Procentuální výsledek volební účasti opět navýšili i lidé, kteří v Luhačovicích hlasují, přestože nejsou zdejší, a to na základě vyřízených voličských průkazů nebo protože jsou zde v léčebném zařízení a nechali se zapsat do zvláštního seznamu voličů. "V našem městě bylo zapsáno celkem 65 voličů do Zvláštního seznamu voličů, určeného pro lůžková zdravotnická zařízení (48 voličů bylo nahlášeno Lázněmi Luhačovice a. s.; 12 voličů ze Sanatoria Miramare, s. r. o., a 5 voličů z Domova pro seniory Luhačovice)", upřesnila Pavlína Hrnčiříková koordinátorka voleb. 

"Jsem rád, že k volbám prezidenta v prvním kole přišlo tolik lidí. Je to důkaz toho, že to berou zodpovědně a není jim lhostejné, kdo bude hlavou státu. Občané Luhačovic a přidružených obcí si udělali čas a přišli hlasovat a to mě opravdu těší", řekl starosta Marian Ležák. 

Vzhledem k tomu, že žádný z kandidátů celorepublikově nezískal více než 50% platných hlasů, bude se konat druhé kolo voleb, kam postupují dva nejúspěšnější kandidáti Pavel Petr a Andrej Babiš.

Druhé kolo voleb se uskuteční v termínu 27. 1. - 28. 1. 2023. 

 

Nahoru