Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

27. 1. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Žákovský parlament ZŠ Luhačovice navštívil radnici

Žákovský parlament ZŠ Luhačovice navštívil radnici

Zástupci Žákovského parlamentu ZŠ Luhačovice ve středu 25. ledna 2023 navštívili radnici. Jednalo se o žáky 6. - 9 třídy. Setkali se s místostarostou Danielem Mejzlíkem, který dětem vysvětlil, jak funguje rada města a zastupitelstvo. Nechyběla společná diskuse, ve které děti popsaly, co všechno by chtěly na ZŠ změnit a zlepšit. Na závěr si všichni prohlédli prostory radnice včetně kanceláře pana starosty a obřadní síně. 

 


„Byl jsem mile překvapen už na zasedání Žákovského parlamentu, kterého jsem mohl být součástí, jak umí děti diskutovat a jak vnímají problémy školní i městské. Mají opravdu vyspělé názory a jsou velmi aktivní, jejich okolí jim není lhostejné. A protože dětství je o zážitcích, pozval jsem je na oplátku na radnici, aby studenti zjistili, jak to u nás funguje a čím vším musí konkrétní záměr projít, aby mohl být například ve škole nebo i ve městě zrealizován", řekl místostarosta Daniel Mejzlík. 

Žákovský parlament funguje od roku 2022. Jeho cílem je především zapojit větší množství žáků do života školy a zpříjemnit prostředí ve škole. Pravidelně informuje vedení školy o schůzkách a všechny návrhy a podněty předává řediteli ZŠ Pavlu Kurtinovi. „Každá třída na druhém stupni si na začátku roku zvolí dva zástupce, kteří získávají podněty od svých spolužáků a na oplátku je pravidelně informují o průběhu setkání na třídnických hodinách”, vysvětlila koordinátorka Žákovského parlamentu Mgr. Žaneta Urbancová.  

A co všechno se již žákovskému parlamentu podařilo zrealizovat? Největší projekt, do kterého se děti pustily, byla úprava jídelny. Výsledkem bylo pořízení nových příborů a židliček. Po rozpoutání války na Ukrajině zástupci ŽP zorganizovali happening na podporu Ukrajiny a sbírku pro uprchlíky. Tato solidární akce se setkala s velmi kladným ohlasem. Věci, které si ukrajinští žáci nerozebraly, byly předány Charitě Luhačovice. Mezi další aktivity Žákovského parlamentu patří No Backpack Day – den bez aktovek, dále Halloween Day /výzdoba respiria ve strašidelném duchu včetně soutěže o nejzajímavější masku a nejhezčí dýni/. Obě akce měly velký úspěch.

 

Nahoru