Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

31. 1. 2023 | Aktuality z města | Autor:

Preventivní měření rychlosti zvýšilo bezpečnost provozu v Polichně

Preventivní měření rychlosti zvýšilo bezpečnost provozu v Polichně

V Polichně se po instalaci stacionárního měřiče, poblíž autobusové zastávky a místa určeného pro přecházení místní komunikace, dopravní situace výrazně zklidnila a zlepšila plynulost provozu. Svědčí o tom pozitivními ohlasy zdejších obyvatel a průběžné výsledky z měření rychlosti.


„Za Polichno a obyvatele můžu s klidem říct, že jsme rádi za zklidnění dopravy hlavně ve střední části Polichna. Po dlouhých letech, kdy bylo téměř nebezpečné přejít přes komunikaci, máme konečně klidnou dopravu a přecházení přes komunikaci je bezpečnější, což byl účel pro zřízení radaru, po zamítnuté žádosti o přechod“, řekl předseda osadního výboru Polichno Tomáš Smejkal. Za účelem zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích je Městská policie Luhačovice oprávněna měřit rychlost vozidel v místní části Luhačovice-Polichno, kde je maximální povolená rychlost 50 km/h. Místo je označeno preventivně dopravním značením, které na měření řidiče upozorňuje. Převážná většina projíždějících řidičů rychlost v daném místě příkladně dodržuje. Našli se však i dva hříšníci, kterým byla naměřena rychlost v obci vyšší než 90 km/h. Zjištěné přestupky byly předány správnímu orgánu k dořešení.

                                                                                                                                                                                                     Mgr. Michal Zámečník, velitel MP Luhačovice

Nahoru