Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

2. 2. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

MŠ Luhačovice slaví 40 let

MŠ Luhačovice slaví 40 let

Mateřská škola letos slaví 40leté výročí otevření pavilonové školy. V rámci toho byla uspořádána vernisáž výstavy prací dětí s názvem “Náš les”, která se uskutečnila 1. února v Galerii Elektra. Expozice bude k vidění až do 28. února. Vernisáže se zúčastnili starosta Marian Ležák a místostarosta Daniel Mejzlík. Starosta všechny přítomné pozdravil a zmínil finanční podporu na rekonstrukci třetího pavilonu MŠ a rozšíření parkovacích míst. 

Foto: Jan Dostál

 


Pavilonová mateřská škola byla uvedena do provozu v lednu roku 1983. První zmínky o mateřské škole v našem městě jsou z roku 1949, kdy děti navštěvovaly mateřskou školu „Na zámku“, a to až do roku 1982. Stávající pavilonová mateřská škola má čtyři budovy. Ve třech pavilonech jsou třídy a ve čtvrtém je školní kuchyně a místnost pro pohybové aktivity. 

V provozu je šest běžných tříd, jedna z nich je určena pro docházku dětí mladších 3 let. V současnosti navštěvuje mateřskou školu 146 dětí, zejména z Luhačovic a spádových obcí. Pracuje zde 25 zaměstnanců. “S ohledem na umístění v lázeňském městě je naším hlavním cílem výchova dětí ke zdraví a zdravému způsobu života. V této oblasti realizujeme projekt otužování, saunování a předplaveckou výuku. Paní kuchařky dětem vaří podle nových zdravých receptur” řekla ředitelka MŠ Jana Malaníková. I přes to, že je mateřská škola v provozu již 40 let, jsou všechny třídy vybaveny moderním nábytkem, který odpovídá věku dětí a je barevně přizpůsoben každé třídě. V posledních několika letech byla mateřská škola postupně modernizována. Všechny budovy byly revitalizovány, byly zatepleny střechy a fasády budov, vyměněna okna a vstupní dveře. Následovala rekonstrukce školní kuchyně a byla zmodernizována kotelna. Ve dvou pavilonech je provedena rekonstrukce sociálního zázemí, výdejních kuchyněk a jsou položena nová lina. I nadále se budeme snažit o to, aby se děti v mateřské škole cítily radostně, aby byly třídy plné pohody a dětského smíchu”, doplnila ředitelka MŠ. 

 

Nahoru