Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

28. 2. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Zápis dětí do 1. třídy ZŠ se uskuteční v dubnu

Zápis dětí do 1. třídy ZŠ se uskuteční v dubnu

Základní škola Luhačovice se již usilovně připravuje na zápis dětí do 1. třídy, který se uskuteční 19. dubna 2023 od 13:00 do 17:00 hod. Zápis bude opět probíhat zábavnou formou a letos má téma “Cestování”.


Děti na jednotlivých stanovištích prokážou své dovednosti. Jde například o poznávání geometrických tvarů, jednoduchý popis obrázku nebo zdolávání veselé překážkové dráhy.  Jak uvedla zástupkyně ředitele Dana Kubíková, není třeba dítě nijak zvlášť připravovat a zbytečně se ze zápisu nervovat. Lepší je pojmout tento den jako slavnostní, na který bude předškolák rád vzpomínat. Všem nám jde hlavně o to, abychom děti trochu poznali a navázali s nimi dobrý vztah. Není vůbec důležité, aby dítě zvládlo vše potřebné v co nejkratší době, ale aby mělo pocit, že se na vlastním rozvoji podílí samo a že se tak děje v radostné atmosféře. Rodičům prvňáčků doporučuji, aby se snažili začít každý školní den v klidu a v dobré náladě. Dále pak, aby nešetřili chválou i za malé úspěchy, protože ne vždy se nám všechno daří tak, jak bychom si přáli. Totéž čeká i malého školáka. Je potřeba jej naučit vyrovnávat se s drobnými neúspěchy. Všem našim budoucím prvňáčkům přeji hodně úspěchů, kamarádů a obohacujících zážitků nejen ve škole”, doplnila Dana Kubíková. Veškeré potřebné informace k zápisu jsou k nalezení na www.zsluhacovice.cz.

Na zápis dětí se připravuje i Mateřská škola Luhačovice. Ten se uskuteční 3. 5. 2023 od 13.00 do 16.00 hod. v III. třídě, pavilon B. Zvláštní zápis (pro děti, kterým byla poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině) se koná 6. 6. 2023 od 13,00 do 15,00 hodin v ředitelně MŠ. Bližší informace k oběma zápisům, tiskopisy ke stažení a kritéria pro přijetí na www.ms.luhacovice.eu.

Nahoru