Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

21. 3. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Strážníci kontrolovali na první jarní den dětská hřiště

Strážníci kontrolovali na první jarní den dětská hřiště

Po zimě nastává pro děti čas, kdy budou opět často vyrážet na místní hřiště a pískoviště. K větší bezpečnosti na těchto místech se snaží preventivními kontrolami přispívat i Městská policie Luhačovice. Na jednu takovou vyrazili strážníci v pondělí 20. března. 


„Pomocí detektoru kovu jsme důkladně prověřili hrací plochy a jejich přilehlé okolí. Nejen ve městě, ale také ve všech místních částech. Současně jsme provedli kontrolu veřejného pořádku a pozornost zaměřili i na vybavení hřišť a jejich případné poškození,“ popisuje velitel MP Luhačovice Michal Zámečník. Pro rodiče má uklidňující zprávu – žádný nebezpečný předmět při kontrolách nenašli. Hlídky se podle něj setkaly také s některými místními obyvateli a jejich dětmi a vysvětlovaly jim, co právě dělají. Velkou váhu přikládají i osvětě. „Preventivně upozorňujeme návštěvníky na hracích plochách na dodržování provozního řádu, který stanovuje podmínky bezpečného užívání. Díky pečlivé práci našich strážníků jsou dětská hřiště a pískoviště pro nejmenší návštěvníky na nastávající sezonu bezpečně připravena,“ uzavřel Michal Zámečník.

Audio záznam

Nahoru