Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

2. 5. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Strážníci kontrolovali cyklisty, děti a senioři dostali reflexní tyčinky

Strážníci kontrolovali cyklisty, děti a senioři dostali reflexní tyčinky

Strážníci Městské policie Luhačovice v pondělí 1. 5. 2023 v rámci dopravně bezpečnostní akce kontrolovali cyklisty. Zaměřili se na dodržování dopravních předpisů. Na začátku cyklistické sezony tak zkontrolovali čtyři desítky cyklistů. Na místě je také upozornili na možná rizika, připomněli význam přilby a reflexních prvků pro bezpečnost jezdce. Většina kontrolovaných měla vybavení v pořádku, u některých byly zjištěny pouze dílčí nedostatky.


„Protože se jednalo především o preventivní akci, nejmenší cyklisté a senioři obdrželi reflexní tyčinky, které zvýší jejich bezpečí v silničním provozu. Tyčinky se nasadí na drátěné špice ve výpletu kol. Takto vybavený cyklista je za snížené viditelnosti lépe vidět navíc nejen zepředu a zezadu, ale i ze stran, což je důležité především v křižovatkách. Tím, že mají kulatý tvar - zaručují viditelnost kola na 360°. Při snížené viditelnosti odrážejí světlo až na 200 m,“ vysvětlil velitel MP Luhačovice Michal Zámečník.
Cílem těchto preventivních aktivit je přispívat k tomu, aby se na místních komunikacích u všech účastníků posílila ohleduplnost, slušnost a vzájemný respekt. Nejen motoristé, ale i cyklisté by měli znát a dodržovat pravidla. „Všichni cyklisté, kteří byli ze strany strážníků osloveni, uvedenou akci hodnotili velmi kladně,“ doplnil Zámečník.

                

Nahoru