Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

4. 5. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

V rámci Otevírání pramenů bude opět zajištěna kyvadlová doprava

V rámci Otevírání pramenů bude opět zajištěna kyvadlová doprava

Otevírání pramenů se letos uskuteční v termínu 12. – 14. 5. 2023 a po celou dobu je připraven bohatý kulturní program pro místní i návštěvníky Luhačovic. A protože počet návštěvníků každoročně stoupá, je důležité se na akci důkladně připravit. 


Parkování je jednou z priorit spokojeného návštěvníka, proto město vyhradilo prostor pro záchytné parkoviště, a to na příjezdu od Uherského Brodu za Matem. Odtud bude zajištěna kyvadlová doprava mikrobusy, které návštěvníky převezou do centra města. Vše zajistí dobrovolní hasiči z Luhačovic, Kladné Žilín, Řetechova a Polichna. Kyvadlová doprava bude zajištěna v sobotu i v neděli v čase 9.00–18.00 hod., kdy se mikrobusy budou točit po půl hodině. Místní pouliční doprava ČSAD s jízdním řádem bude pak druhou variantou, jak se dostat do centra města. Na dopravní situaci a pořádek ve městě dohlédnou strážníci městské policie společně s posílenou hlídkou Policie ČR. Letos je bohužel nutné počítat s úplnou uzavírkou části silnice II/490 v obci Biskupice (pátek 12. 5. od 20:00 - sobota 13. 5. do 23:59). Program se uskuteční za každého počasí. V případě vytrvalého deště bude program přesunut do velkého sálu Rondo KKC Elektra. Nedělní svěcení pramenů proběhne v případě deště v Hale Vincentka a kulturní program v sále Rondo KKC Elektra.

Nahoru