Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

23. 5. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Strážníci městské policie besedovali s dětmi o dopravním provozu

Strážníci městské policie besedovali s dětmi o dopravním provozu

Přes 70 dětí ze školní družiny se v pondělí 22. května zúčastnilo besedy se strážníky Městské policie. Akce zaměřené na bezpečnost nejen v dopravním provozu se zúčastnily žáci z prvních a druhých tříd.


Děti si poslechly poutavou přednášku plnou praktických rad a doporučení, kterou strážníci prezentovali na modelových situacích, jenž se reálně v ulicích mohou odehrát. „Zopakovali si spolu dopravní výchovu včetně dopravních značek a probíralo se celkově chování dětí v silničním provozu. Nebylo ani opomenuto správné připoutání bezpečnostními pásy v zádržných systémech,“ upřesnil velitel MP Luhačovice Michal Zámečník. Nezapomnělo se na telefonní čísla tísňových linek. Praktická část byla obohacena o prohlídku služebního vozidla a technického vybavení, které bylo k nahlédnutí ve venkovních prostorách. Závěrem byla pro malé posluchače vyhlášena vědomostní soutěž, kterou s velkým nadšením uvítali. Strážníci tak prověřili znalost dětí a zjistili od nich zpětnou vazbu. Ti, kteří správně odpověděli na zadané otázky, MP Luhačovice odměnila reflexním páskem a pastelkami. Žákům se přednáška líbila, zapojovali se do diskuze svými zvídavými dotazy, které doplňovali zažitými příhodami. Děkujeme paní Červenkové za pozvání a žákům přejeme bezpečné chování v situacích každodenního života,“ dodal Zámečník.

Nahoru