Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

19. 6. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Do Evropského dne proti vloupání do obydlí se zapojí i Městská policie Luhačovice

Do Evropského dne proti vloupání do obydlí se zapojí i Městská policie Luhačovice

Na středu 21. června připadá Evropský den proti vloupání do obydlí, do kterého jsou zařazeny všechny státy Evropské sítě prevence kriminality (EUCPN). Během tohoto dne a následujícího období se zapojí i Městská policie Luhačovice, jejímž cílem je prostřednictvím aktivit připomenout občanům Luhačovic základní pravidla zabezpečování obydlí zejména ve vztahu k jejich každodennímu opouštění a odjezdům na dovolenou.


Podle velitele Městské policie Luhačovice Michala Zámečníka budou hlídky během běžné preventivní činnosti v ulicích města, v okrajových částech a chatových oblastech více komunikovat s občany na téma zabezpečení svého majetku. „V rámci zmiňovaného projektu předají zastiženým občanům cenné informace, jak správně předcházet návštěvě nezvaného hosta.  Závěrem bychom chtěli majitele nemovitostí, kteří mají zájem dobře zabezpečit svůj majetek, upozornit na možnost využití mobilní aplikace s názvem „Zabezpečte se!“ dostupné v App Store i v Google Play, která navíc nabízí také přehled certifikovaných odborníků v regionech, doplnil Zámečník.

Podle serveru stopvloupani.cz. je důležité, aby majitelé domů a bytů neupozorňovali na svoji nepřítomnost. O svém odjezdu by měli informovat jen lidi, kterým věří. Dobu své nepřítomnosti by neměli sdělovat do telefonního záznamníku, natož na sociálních sítích či na vzkazech na dveřích. Důležité je také dbát na technické zabezpečení. Důraz by měl být kladen na certifikovanou zabezpečovací techniku. V neposlední řadě je důležité řádné uzamykání objektu. V době, kdy majitelé odchází z domu nebo bytu, ať již krátkodobě, vždy by měli uzavírat všechna okna a uzamkout všechny dveře. Klíče by se nikdy neměly schovávat pod pod rohožku ani do květináče. Více na www.stopvloupani.cz

 

Nahoru