Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

24. 7. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Lidé chtějí na náměstí před radnicí zeleň a místo k odpočinku

Lidé chtějí na náměstí před radnicí zeleň a místo k odpočinku

Změnit prázdnou plochu bez duše v místo, kde si lze odpočinout ve stínu stromů uprostřed zeleně. To je přání 98 % obyvatel Luhačovic ohledně náměstí 28. října před radnicí. Ukázal to dotazník, který byl k dispozici v elektronické i tištěné verzi, jež byla součástí červencového vydání Luhačovických Novin.


Z odpovědí respondentů vyplynulo, že 88 % z nich navštěvuje náměstí jen zřídka, a to jen za účelem návštěvy radnice či konkrétní akce, například jarmarku. Nemají důvod na náměstí jít. Drtivá většina by byla vděčná za odpočinkovou zónu obklopenou zelení, na které bude vhodný mobiliář k trávení volného času. Naopak lidem na náměstí nechybí podkresová hudba, kamerový systém ani občerstvení. Se současným stavem je spokojeno jen 14 % dotázaných. Mezi respondenty bylo 80 % Luhačovjanů, ostatní zde pracují nebo dojíždějí. K revitalizaci náměstí 28. října se mohli obyvatelé Luhačovic vyjádřit osobně v úterý 18. července na veřejné debatě, která se uskutečnila v nově zrekonsturované sokolovně. Za přítomnosti architektů lidé diskutovali o možnostech případné revitalizace náměstí. Odborníci si vyslechli, co by si lidé na náměstí nejvíce přáli a jak by mělo vypadat. „Chtěli bychom tuto veřejnou plochu obnovit a využít možnosti čerpat 85 % dotace s cílem přiblížit jeho současné využití potřebám obyvatel,“ řekl starosta města Marian Ležák. Náměstí 28. října je součástí památkové zóny a jedná se o cennou historickou stopu připomínající rozvoj a rozkvět města Luhačovice za prvorepublikových časů.

Nahoru