Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

4. 8. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Fotbalový klub slavil na Lázeňském poháru

Fotbalový klub slavil na Lázeňském poháru

Druhý nejstarší fotbalový turnaj v České republice má za sebou další pokračování. Koncem července hostily Luhačovice už 46. ročník Lázeňského poháru. Utkalo se v rámci něj osm lázeňských mužstev z pěti krajů.


 „Ne náhodou se turnaj konal v Luhačovicích. Slavilo se zde 110 let od založení místního fotbalového klubu,“ podotýká předseda klubu Zdeněk Červenka. Součástí byl i křest výročních dresů. Tým Luhačovic svoje výročí oslavil velkým úspěchem. Dokázal ve skupině zvítězit nad všemi třemi soupeři a postoupil do finále, kde ho čekal tým Železnice. „Ve finále jsme byli aktivnější, soupeře jsme přehrávali, vytvořili si šance, ale gól se nám nepodařilo vstřelit. Proto následovaly penalty. Štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu, zvítězili jsme v poměru 6:5,“ upřesnil Zdeněk Červenka. Pro domácí to znamenalo jubilejní 10. vítězství v Lázeňském poháru, čímž se posunuli mezi historicky nejúspěšnější týmy. Šlo tedy o velmi zdařilé oslavy, které si navíc užili i všichni zúčastnění. Ohlasy byly už v průběhu turnaje velmi pozitivní, zejména na krásně připravený areál a kvalitní občerstvení. „Celým turnajem se linula skvělá přátelská atmosféra. Připravit turnaj bylo hodně náročné, naštěstí vše proběhlo bez problémů a odměnou organizátorům byly jen samé pochvaly. Velké poděkování patří všem sponzorům, zejména městu Luhačovice, které turnaj finančně podpořilo.. Akci můžeme považovat za velmi povedenou,“ zhodnotil předseda.

Nahoru