Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

10. 8. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Rekonstrukce v Základní a Mateřské škole pokračují, děti se mohou těšit na nové prostředí

Rekonstrukce v Základní a Mateřské škole pokračují, děti se mohou těšit na nové prostředí

Základní a Mateřská škola v Luhačovicích prochází o prázdninách z části rekonstrukcí. V Základní škole nyní probíhá oprava spojovacího krčku mezi jídelnou a hlavní budovou, v Mateřské škole se dokončuje rekonstrukce 3. pavilonu. Vše by mělo být hotovo do konce letních prázdnin. Jedná se o další z investic města Luhačovice.


Jak uvedl starosta Marian Ležák, pro základní školu byla uvolněna částka 4 miliony korun. „Zároveň připravujeme přírodní zahradu u naší školní družiny, která by taktéž měla být ještě letos zrealizována. Tady se jedná o půl milionovou investici. Co se týče mateřské školy, děti začátkem školního roku nastoupí do nově zrekonstruovaného 3. pavilonu, práce si vyžádaly 2 miliony korun. Naší prioritou je modernizace školských zaříření a již nyní připravujeme další investice,“ upřesnil starosta.

Co se týče základní školy, tak oprava spojovacího krčku byla nutná. „Stávající stavba už dávno nesplňovala hygienické, funkční ani estetické normy, navíc nebyla pro děti bezpečná,“ vysvětlil ředitel Pavel Kurtin. Dle jeho slov se vyměňují i interiérové dveře nejen ve škole, ale taky ve školní družině. Ve třech třídách se děti mohou těšit na zbrusu novou podlahu, nový kabát dostal také druhý spojovací krček do tělocvičny. „To vše je ještě umocněno přípravami na ještě mnohem větší akcí, která bude probíhat v příštím roce. Jedná se o kompletní rekonstrukci vnitřních prostor školní družiny, několika tříd v hlavní budově, a také naší cvičné kuchyně,“ doplnil ředitel.

V mateřské škole se nyní dokončuje oprava 3. pavilonu. Děti se mohou těšit na novou hernu, nezapomnělo se na nové sociální zázemí, nové skříňky, výdejní kuchyňku a podlahy. „Tímto dokončíme modernizaci všech tří pavilonů. Velké poděkování patří městu Luhačovice, které tuto rekonstrukci i v letošním roce financovalo. V budoucnu se chceme zaměřit na modernizaci zázemí pro děti na školní zahradě a na obnovu vybavení zahrady, kterou v hojné míře využívá i veřejnost,“ řekla ředitelka MŠ Luhačovice Jana Malaníková.

Nahoru