Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

16. 8. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Bezpečnost v pěší zóně ul. Dr. Veselého

Bezpečnost v pěší zóně ul. Dr. Veselého

Tisíce lidí denně projdou pěší zónou v ulici Dr. Veselého v centru Luhačovic. Jde o jedno z nejfrekventovanějších míst ve městě, které slouží k procházkám, společenskému setkávání i posezení. Městská policie proto připomíná pravidla, která v pěší zóně platí, aby byl pobyt v ní bezproblémový.


„Cyklistům vjezd není povolen. Nejlepší alternativou je jízda na kole po souběžné ulici Nábřeží, případně sesednout z kola a dál pokračovat pěšky. Chodci smějí v pěší zóně užívat pozemní komunikaci v celé její šířce. Tedy jak části určené primárně pěšímu provozu, tak i vozovku sloužící smíšenému provozu,“ vysvětluje velitel Městské policie Luhačovice Michal Zámečník. Auta do pěší zóny mohou vjíždět jen za účelem zásobování, pro které je vyhrazena přesná doba. Ráno od 7 do 9 a večer od 18 do 19 hodin. „Není možné zde parkovat nebo pouze projíždět a krátit si v době zásobování cestu městem přes pěší zónu,“ upozorňuje velitel a dodává, že nejvyšší povolená rychlost je 20 km/h. Vzájemná ohleduplnost mezi chodci a řidiči je podle něj základním požadavkem a předpokladem dopravního zklidnění. Dodržování pravidel kontrolují preventivně hlídky strážníků Městská policie Luhačovice, které zároveň poskytují občanům potřebné informace. K dohledu nad veřejným pořádkem přispívá i městský kamerový systém.

 

 

Nahoru