Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

25. 8. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Město renovuje dětská hřiště, nové vzniklo v Řetechově

Město renovuje dětská hřiště, nové vzniklo v Řetechově

Prioritou města Luhačovice je rekonstrukce a rozšiřování dětských ploch. Jednou z nich je renovované sportoviště na Výpustě v Kladné Žilín, které dostalo nový asfaltový povrch. Celková oprava hřiště včetně nalajnování a nových branek, které budou na hřiště doplněny stála 300 tisíc korun. Nové menší dětské hřiště v hodnotě 150 tisíc korun vzniklo i v Řetechově.


„Na rozšíření herních ploch pro děti neustále pracujeme, Kladná Žilín a Řetechov je toho důkazem. Rád bych v tomto trendu pokračoval, navazovat by mělo rozšíření dětské plochy na sídlišti Družstevní a příprava nového velkého centrálního herního hřiště pod budovou bývalých jeslí, kde nyní funguje školní družina a SVČ,“ uvedl starosta města Marian Ležák. Dle jeho slov obyvatelé Luhačovic a místních obcí již delší dobu chtějí lepší zázemí pro děti a postupnou výstavbu a renovaci vítají. „Věřím, že bude hřiště dětem dobře sloužit k rozvoji jejich pohybových dovedností v dnešní „počítačové době“. K úplné dokonalosti chybí už jen dodělat oplocení ze strany od potoka,“ uvedl Karel Gergela, předseda osadního výboru v Kladné Žilín. Výstavba nového hřiště, které bude dětem sloužit od září, těší i předsedkyni osadního výboru v Řetechově Janu Šiškovou. „Jsem ráda, že se nám povedlo vybudovat nové herní prvky pro menší děti. Doufám, že dříve nevyužívaný hezký prostor uprostřed obce se tak stane příjemným zázemím pro rodiče a prarodiče s dětmi,“ doplnila Šišková.

Nahoru