Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

1. 9. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Děti jdou v pondělí do školy, strážníci radí, jak začít školní rok bezpečně

Děti jdou v pondělí do školy, strážníci radí, jak začít školní rok bezpečně

Návrat dětí po prázdninách do školy bývá na silnicích tradičně jedním z nejrizikovějších období. Děti jsou často ještě rozdováděné z prázdnin, navíc hustota provozu u škol především v ranních hodinách výrazně naroste.


„Strážníci budou první den školního roku dohlížet na bezpečnost dětí, zejména na přechodech v blízkosti školy,“ ubezpečuje velitel Městské policie Luhačovice Michal Zámečník.

Zároveň přidává rady, jak se na začátku školního roku vyhnout problémům a nebezpečným situacím. „Rodiče prvňáčků, ale i ostatních mladších dětí, by si měli se svými ratolestmi zopakovat cestu do školy. Připomenout jim, že bezpečnější trasa vede přes přechody. Hlavně by měli jít dětem příkladem a vždy důsledně dodržovat všechna pravidla silničního provozu, protože děti Vás budou napodobovat,“ podotýká Michal Zámečník.

Řidiče vyzývá, aby upravili svou rychlost nejen u škol. Rodiče, kteří děti budou ráno vozit autem, žádá, aby je vysazovali na parkovišti u nádraží a kruhového objezdu s označením K+R, které pro tento účel město nechalo vybudovat. „Strážníci přejí dětem šťastné vykročení do nového školního roku,“ vzkázal velitel.

Do školních lavic v pondělí usedne 35 prvňáčků. Město Luhačovice pro děti připravilo malé překvapení v podobě balíčků s dobrotami. V pondělí dětem dárečky osobně předá starosta Marian Ležák. 

Nahoru