Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

5. 9. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Luhačovice myslí na bezpečnost, propojí průjezd cyklistů centrem města

Luhačovice myslí na bezpečnost, propojí průjezd cyklistů centrem města

Zastupitelstvo města Luhačovice schválilo dle připravené studie rekonstrukci ul. Nábřeží, jejíž součástí má být i vytyčený cyklopruh, kterým se tak zahájí realizace značení průjezdnosti centrem města. Starosta potvrdil dohodu se společností Lázně Luhačovice, a.s. 


Město tak v příštím roce na své náklady může vymezit i průjezdný jízdní pruh odlišné barvy přes písečnou část Lázeňského náměstí a tím propojit ul. Nábřeží s Jurkovičovou alejí pokračující k Luhačovické přehradě. Tím pádem se potenciálně zamezí kolizím mezi cyklisty a chodci," řekl starosta města Luhačovic Marian Ležák.  Dle jeho slov se zároveň zahájí výstavba pěší lávky v ul. Družstevní na opačné straně města. Díky tomu bude umožněno zaparkovat vozidla z této ulice na parkovací ploše, majitelé vozidel se tím pádem bez problémů dostanou po lávce ke svým domovům. V této lokalitě, kde nyní parkují auta, pak bude pomocí piktogramů nově vyznačená trasa pro cyklisty, která povede až k místnímu nádraží. Tímto se vyhoví požadavkům dopravy na zajištění bezpečného průjezdu cyklistů v dané části města. Hlavním cílem je do dvou let propojit cyklostezku z Biskupic s průjezdem přes Luhačovice až k Luhačovické přehradě v Pozlovicích. Poslední fází bude vyznačení úseku od nádraží ke Kulturnímu a kongresovému centru Elektra. „Celkově jsem moc rád, že jsme našli shodu jak s vedením Lázně Luhačovice, a.s., tak i v našem zastupitelstvu, a naše úsilí vede k tomu, že se staneme bezpečnou cyklistickou destinací," doplnil na závěr starosta. 

 

Nahoru