Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

6. 9. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Luhačovice chtějí dát šanci mladým rodinám, nabídnou k prodeji pozemky města za zvýhodněnou cenu

Luhačovice chtějí dát šanci mladým rodinám, nabídnou k prodeji pozemky města za zvýhodněnou cenu

Zájem o stavbu domu mezi mladými rodinami je stále vysoký. Na tento fakt reaguje i město Luhačovice, které je s ohledem na statistiky jedno z nejbezpečnějších a nejlépe hodnocených měst  v indexu kvality života. Luhačovice však zároveň patří mezi nejstarší města ve Zlínském kraji co se týče věku obyvatel. Lázeňské město se snaží o “omlazení” a proto se rozhodlo připravit prodej městských pozemků mladým rodinám. Jedná se konkrétně o ulici Ludkovická, kde bude městský pozemek rozdělen na 7 stavebních parcel.


Jsme si vědomi toho, že bydlení je pro mladou generaci v mnoha případech nedostupné z důvodu absence volných stavebních parcel. Proto bychom chtěli mladým rodinám s dětmi, nebo mladým párům, které rodinu plánují, tuto situaci ulehčit,” vysvětlil starosta města Marian Ležák. V této chvíli byla schválena kritéria a pravidla budoucího prodeje u 7 pozemků v ulici Ludkovická. Základní cena bude stanovena dle znaleckého posudku. Aktuálně město zahájí samotné zasíťování s tím, že finální cena bude stanovena dle nákladů souvisejících s realizací inženýrských sítí a ostatních nákladů spojených s převodem pozemku, poté bude zahájen prodej pozemků. Jednou z podmínek u nabytí pozemku bude například i získání stavebního povolení k rodinnému domu do 2 let od uzavření smlouvy a do 5 let stavbu zkolaudovat. Pravidla prodeje byla schválena zastupitelstvem města se snahou zamezit spekulativnímu chování určitých žadatelů o koupi pozemku. Pojem “mladá rodina” nebo “mladý pár” bude posuzován obdobně jako v případě hypotečních úvěrů, tedy věkový limit je do 40 let,” upřesnil starosta města.

 

 

 

Nahoru