Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

7. 9. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Luhačovice hostily 13. ročník mezinárodní konference, starosta připomenul důležitost obchvatu

Luhačovice hostily 13. ročník mezinárodní konference, starosta připomenul důležitost obchvatu

V Luhačovicích se ve čtvrtek 7. září 2023 uskutečnil již třináctý ročník mezinárodní konference „Střední Morava – křižovatka dopravních a ekonomických zájmů“. Odborníci zde řešili klíčové otázky, související s řízením, povoláním a financováním staveb. Konference se zúčastnil i ministr dopravy ČR Martin Kupka. Za město Luhačovice byl přítomen starosta Marian Ležák.


Konferenci zahájil Libor Lukáš, předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě, který předal slovo starostovi Luhačovic Marianu Ležákovi, který nezapomněl připomenout důležitost obchvatu a v jaké fázi se nyní nachází. „Aktuálně má obchvat hotovou technickou studii s tím, že jsme podepsali deklaraci s pěti dotčenými obcemi ohledně spolupráce a změny územního plánu. Zároveň Zlínský kraj zahájil proces hydrogeologického průzkumu trasy obchvatu,“ vysvětlil Marian Ležák.

K luhačovickému obchvatu se vyjádřil i ministr dopravy Martin Kupka. Dle jeho slov  tato stavba, i když se jedná o silnici druhé třídy, bude patřit mezi jednu z nejnáročnějších staveb v kontextu celé České republiky. "Fáze projekční přípravy leží především na bedrech Zlínského kraje a s velkou pomocí měst. Debata o možnostech financování  pak může teprve následovat, jakým způsobem by to případně mohl stát podpořit. Pokud chcete konkrétní číslo, toho nejsem schopen. Z hlediska logiky dopravní infrastruktury je luhačovický obchvat nepochybně na místě," řekl Kupka. 

 

 

Nahoru