Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

6. 10. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Senioři v knihovně odstartovali zimní semestr Virtuální univerzity třetího věku

Senioři v knihovně odstartovali zimní semestr Virtuální univerzity třetího věku

Městská knihovna ve čtvrtek 5. října odstartovala zimní semestr Virtuální univerzity třetího věku. Současný semestr má název Dějiny oděvní kultury – 20. století a studijní téma je Barokní architektura v Čechách. Ještě před zahájením, obdrželi studenti letního semestru od starosty Mariana Ležáka pamětní listy.


„Virtuální univerzita třetího věku je určena osobám se statutem důchodce nebo invalidním důchodcům bez omezení věku. Jedná se o 6 vyučovacích dvouhodinovek, které se konají jednou za čtrnáct dní v knihovně, případně jsou online dostupné na portálu www.e-senior.cz.  Výukové materiály ke kurzům jsou posluchačům během semestru kdykoli přístupné přes internet na jejich osobní loginy na portálu Virtuální univerzity. „Zájemci o studium uhradí studijní poplatek ve výši 400 Kč na semestr. Jedinou podmínkou je 80% účast na společné výuce a vypracování testu za každou video přednášku a vypracování závěrečného testu,“ vysvětlila mentorka Milana Mejzlíková z Městské knihovny Luhačovice.

 

Nahoru