Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

27. 10. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Strážníci MP Luhačovice rozdávali dětem reflexní pásky

Strážníci MP Luhačovice rozdávali dětem reflexní pásky

O slovo se přihlásil podzim a s ním nastává častěji snížená viditelnost. Z tohoto důvodu proběhla v pátek 20. října  v ranních hodinách akce zaměřená na dodržování pravidel v silničním provozu. Na několika místech ve městě, poblíž Základní a Mateřské školy, strážníci Městské policie Luhačovice pozorovali chování chodců a řidičů s důrazem na přechody pro chodce.


Strážníci se snažili motivovat zejména chodce a vysvětlovat jim zásady bezpečného pohybu v dopravním prostředí včetně důležité viditelnosti. Těm nejmenším, se kterými se setkali, darovali reflexní předměty. Pro zvýšení osobní bezpečnosti, dostaly děti na cestu do školy například reflexní sluníčka, hvězdičky, pozitivně naladěné emoji nebo reflexní pásky. Přechody pro chodce jsou místa, která jsou určena k bezpečnému přecházení vozovky chodci. Obezřetní však nesmí být pouze chodci. I řidiči si musí uvědomit, že se chodci mohou vlivem zhoršených klimatických podmínek chovat nestandardně.
                                                                                                                                                                                              Mgr. Michal Zámečník, velitel MP Luhačovice

Nahoru