Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

24. 10. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Vedení města navštívilo místní části

Vedení města navštívilo místní části

Obyvatelé místních částí Kladná Žilín, Řetechov a Polichno měli opět příležitost se vyjádřit k tomu, co je v obci nejvíc trápí. Vedení Luhačovic si je v říjnu přijelo vyslechnout v rámci tradičního setkání s občany.

 


V Kladné Žilín se setkání uskutečnilo v bývalé základní škole, a právě její budoucnost obyvatele nejvíc zajímala. O dalším využití budovy se nyní vyjednává. Místní si pochvalovali nově opravenou silnici, chodníky a zastávky a podotkli, že je nyní potřeba dokončit rekonstrukci dalších stezek pro pěší. Stejné téma – rekonstrukce komunikací – se řešilo i v Řetechově. Zde však již město postupné opravy plánuje. Obyvatelé této části vyjádřili spokojenost s novým zázemím na výletišti, které už bohatě využívají, a s nedávno vybudovaným dětským hřištěm. Vznesli prosbu ohledně renovace fasády místní kapličky a budovy bývalé školy. Radost jim dělají i nové stromy, které si mohli obyvatelé nasadit v rámci loňské akce Zasaď si svůj strom. Při té příležitosti starosta města Marian Ležák připomněl význam této události. „Stromy nám všem dělají radost, ale každý, kdo si strom zasadí, stává se jeho patronem, a tím mu vzniká závazek se o něj starat. Děkuji všem, kteří tak činí,“ dodal na závěr setkání Marian Ležák. V Polichně se prodiskutovala výměna oken místní kaple, údržba chodníků a zelených ploch a připravovaná úprava náměstíčka. Co se týče náměstíčka, stavební práce jsou aktuálně již v plném proudu.

Nahoru