Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

7. 11. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Smuteční síň a hřbitov v Luhačovicích se postupně obnovuje

Smuteční síň a hřbitov v Luhačovicích se postupně obnovuje

Smuteční síň v Luhačovicích prochází postupnou rekonstrukcí. Provedly se nátěry dveří, stropních nosníků a proběhla obnova výzdoby se stojany na věnce. Příští rok město plánuje opravy v objemu cca 1,15 mil Kč.


„V plánu je rekonstrukce dalších chodníků, vstupní brány a oprava atiky hřbitovní stěny. V obřadní síni proběhne výměna obložení na střeše a lokální sanace stěn proti vlhkosti včetně obnovy omítky a nátěrů,“ upřesnil starosta Marian Ležák. Postupnou obnovou prochází i hřbitov. Celkově do údržby se v letošním roce investovala částka 1 milion korun. V areálu se realizoval nový chodník k urnovému háji, opravila se příjezdová komunikace k horní bráně a byl obnoven povrch cesty uvnitř objektu hřbitova. Nový obecní hřbitov společně se smuteční síní v Luhačovicích byl realizován podobně jako většina občanských staveb té doby v letech 1974 - 1978. Projekt z roku 1973 vypracoval architekt Vladimír Palla ve spolupráci s Viktorem Rudišem.  O údržbu areálu se starají technické služby města, které zajišťují, údržbu, správu pohřebiště, odvoz odpadků, úpravu terénu, sečení trávníků, apod.  

Nahoru