Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

13. 11. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Luhačovice hostily starosty Zlínského kraje

Luhačovice hostily starosty Zlínského kraje

Do Luhačovic opět přijeli starostové z celého Zlínského kraje. Setkání téměř dvou stovek představitelů obcí se uskutečnilo v Kulturním a kongresovém centru Elektra. Na začátek nechyběla zdravice starosty města Mariana Ležáka. Krajští radní všechny přítomné seznámili s novinkami z dopravy, zdravotnictví, sociální oblasti, kultury, digitalizace, s aktuálně vyhlášenými dotační programy určenými pro obce i nejvýznamnějšími investičními akcemi připravovanými krajem.


„Všechna témata vnímám pro město Luhačovice jako klíčová, pro nás je však obzvláště významná oblast dopravy, která byla i v tomto roce součástí programu," řekl starosta města Marian Ležák. Podle hejtmana Zlínského kraje bylo letos velkým a vážným tématem stárnutí populace. „Dotkne se nejen zdravotnictví nebo sociální oblasti, ale i dalších oborů včetně podnikatelského sektoru, proto se náš kraj na ni musí dobře připravit,“ doplnil Radim Holiš. Kromě tematických bloků přednášek a panelových diskusí bylo pro zástupce obcí připraveno neformální setkání v podobě společenského večera, kterého se zúčastnil i starosta Luhačovic. „To, že se pravidelné setkání starostů koná v Luhačovicích, mne opravdu těší, a ještě větší radost mám z tak velké účasti. Je důležité mít místo, kde se můžeme potkávat, ale ještě důležitější je mít chuť a vůli. Předností našich setkání je to, že si umíme na těchto akcích předávat informace a zkušenosti,“ dodal Marian Ležák. Význam konání akce v lázeňském městě zdůraznil i hejtman Zlínského kraje. „Tady to prostě funguje, protože starostové mají Luhačovice rádi, zároveň jsou pro nás i místem, kde se oprostíme od svých problémů,“ upřesnil Radim Holiš.

 

Nahoru