Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

21. 11. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Luhačovice tepou kulturou po celý rok

Luhačovice tepou kulturou po celý rok

Kulturní život v Luhačovicích je rok od roku bohatší. Město neustále pracuje na vylepšování stávajících akcí a přidává do kalendáře i nové. Odměnou je neustále se zvyšující návštěvnost jak ze strany turistů, tak i místních obyvatel.


Například na letošní Svatováclavské slavnosti dorazila zhruba tisícovka lidí a úspěšná byla i sousedská Slavnost pod jabloní, při které mohli Luhačovjané ochutnat především dobroty z jablek. Nezapomnělo se na svatého Martina, který přijel do lázeňského města 11. 11. Za doprovodu zbrojnošů dorazil před radnici, kde kněz světil svatomartinské víno, a celou akci zakončila ohňová show. Nyní už se město připravuje na adventní akce.Rozsvícení vánočního stromu o prvním prosincovém víkendu doprovodí laserová a bubenická show, projekce filmu před radnicí a vánoční jarmark. Dále se děti mohou těšit i na Mikuláše s družinou a ani letos nebude chybět čertovská diskotéka. „Těší mne, že se každoročně daří rozšiřovat počet kulturních akcí. Určitě se i letos potkáme u radnice u starostenského čaje při rozsvěcování vánočního stromu nebo při Mikuláši, kde si opět vyzkouším roli čerta. Je důležité vyzdvihnout úžasnou spolupráci mezi místními spolky a Kulturním a kongresovým centrem. To dělá Luhačovice tím, čím jsou," podotýká starosta Marian Ležák. Po Novém roce se mohou místní i přespolní těšit na 3. Společenský ples města Luhačovice, který se uskuteční 13. ledna 2024. Role moderátora se opět zhostí oblíbený Marek Vašut a připravený je tradičně bohatý program plný skvělé hudby a vystoupení.

Nahoru