Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

30. 11. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Adventní putování po Luhačovicích zavede děti do knihovny nebo na plovárnu

Adventní putování po Luhačovicích zavede děti do knihovny nebo na plovárnu

Městské turistické a informační centrum v Luhačovicích letošní Vánoce obohatilo Adventním putováním po Luhačovicích, které odstartuje již 1. prosince v den, kdy bude před radnicí slavnostní rozsvěcení vánočního stromu a jarmark. Cílem je rodinám s dětmi zpestřit předvánoční čas. Díky adventnímu putování mohou zájemci navštívit městskou knihovnu, plovárnu nebo například muzeum.


A jak bude Adventní putování probíhat? „Stačí si v MTIC vyzvednou kartičku, na které je 24 políček. Každé z nich má určené místo, kde je popsaný úkol. Na některém místě lze získat razítko, jinde děti políčko vyplní odpovědí na daný úkol,“ vysvětlila Terezie Bartoníčková z MTIC. Jedním z úkolů na kartě je i vystřihovánka anděla, ta je k dostání v knihovně, případně si mohou děti vytvořit svého. „V informačním centru máme připraveny dva vánoční stromky, kam děti mohou andílky s vepsaným přáním zavěsit. Na tohle se moc těšíme.“ doplnila Bartoníčková. Děti si v rámci Adventního putování mohou zazpívat koledy, zahrát deskové hry, připravit ptáčkům krmení, vyzkoušet orientační běh, aj. Od 1. prosince začínají v Luhačovicích Vánoce a akce s tímto krásným svátkem spojeny. Nechybí již zmíněné rozsvícení vánočního stromu s jarmarkem a doprovodným programem, kde se bude prodávat starostenský čaj, jehož výtěžek půjde na charitativní účely. V úterý 5. prosince přijede do Luhačovic Mikuláš se svojí družinou v kočáře a bude nadělovat dětem. Celý podvečer zpestří čertovská diskotéka. V kulturním a kongresovém centru Elektra vystoupí 14. prosince Janek Ledecký s ZUŠ Luhačovice. Seznam všem akcí je na www.mdkelektra.eu.

 

 

Nahoru