Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

15. 12. 2023 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Luhačovice jsou nejlepším místem pro život v kraji

Luhačovice jsou nejlepším místem pro život v kraji

Čistý vzduch, spousta restaurací anebo nejméně lidí v exekucích. To jsou jen některé aspekty, které vyšvihly Luhačovice na první místo žebříčku kvality života ve Zlínském kraji. Podle analýzy Obce v datech se právě v Luhačovicích žije z celého kraje nejlépe, v celostátním srovnání pak naše město obsadilo 62. místo.


 „Jsem rád, že se Luhačovice letos opět staly nejlepším místem pro život ve Zlínském kraji a mou hlavním touhou je, ať jsme zde spokojeni i nadále," řekl starosta Marian Ležák. Spoustu bodů Luhačovice posbíraly v kategorii Zdraví a životní prostředí. V té byly nejlepší ve Zlínském kraji. Výrazně jim v tom pomohla průměrná délka života a také čistota ovzduší. Co se týče dostupnosti praktických lékařů, jsme v kraji pátí. O něco horší je to s dostupností dětských lékařů. Body Luhačovicím sebrala i doba nezbytná na dojetí k nejbližší nemocnici. Ve druhé kategorii Materiální zabezpečení a vzdělání obsadily Luhačovice v krajském žebříčku šesté místo. Podle statistik mají z celého kraje nejnižší nezaměstnanost, taky nejméně lidí pobírajících dávky a nejméně lidí s exekucemi. Trochu v mezikrajském srovnání pokulhává kvalita středních škol a je tu také drahé bydlení v porovnání s hrubou mzdou. Bronz získaly Luhačovice v poslední ze tří kategorií, která posuzovala vztahy a služby. Tam městu výrazně pomohl fakt, že na jeho území najdeme širokou nabídku restaurací a kaváren, také hodně bankomatů a funkční siliční síť. Naopak špatné je to s vlakovým spojením. Výrazně bohatší, než jinde v kraji je v Luhačovicích činnost spolků a zájmových sdružení. A bodové ohodnocení městu zvedli i všichni ti, kteří chodí k obecním a krajským volbám, i vysoký zájem o volby totiž městu v průzkumu Obce v datech výrazně pomohl.

 

Foto: Milan Mikšík

 

Nahoru