Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

5. 1. 2024 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

MTIC sršelo energií, v loňském roce přivítalo 78 tisíc návštěvníků

MTIC sršelo energií, v loňském roce přivítalo 78 tisíc návštěvníků

Za uplynulý rok se Městské turistické a informační Centrum (MTIC) může pyšnit návštěvou 78 tisíc klientů, kteří přišli objevit krásy našeho města a okolí. Letní prázdniny přinesly výrazný nárůst zájmu, kdy denní návštěvnost v červenci a srpnu dosahovala až 369 osob denně.


‚Turisté požadují většinou klasické informace o městě, turistických atrakcích, výletech do okolí, dopravě, ubytování a kulturních akcích. Kromě toho se zvýšila poptávka po suvenýrech, zejména po likéru z nedalekých Vizovic, zdobeném identitou našeho města. V minulém roce se prodalo téměř 10 tisíc pohlednic a zvýšený zájem je i o speciální produkty s luhačovickou tématikou", upřesnila Terezie Bartoníčková z MTIC. Městské turistické a informační centrum také provedlo 83 skupin při komentovaných prohlídkách, což je 20% nárůst oproti roku 2022. Podle Bartoníčkové se největšímu zájmu těšily speciální architektonické prohlídky se skvělými průvodkyněmi MTIC. Již pátým rokem se během letních měsíců rozjíždí hra ‚Hurá ven!‘. Má úspěch a neustále přináší radost dětem i jejich rodičům. Loni byla hra obohacena o novou turistickou trasu, která nabízí téměř 6 kilometrů dobrodružství a objevování našeho krásného města. Pro rodiny a malé dobrodruhy se stala tato hra neodmyslitelnou součástí letních radovánek a těšíme se na to, jak se bude rozvíjet i v budoucích letech. ‚Celkově vzato můžeme s radostí konstatovat, že uplynulý rok byl pro nás plný radosti, objevování a úsměvů. S otevřenou náručí vstupujeme do nového roku připraveni přivítat další vlnu zvědavých návštěvníků a poskytnout jim nezapomenutelný zážitek z našeho krásného města", doplnila Bartoníčková. 

S ohledem na nižší vytíženost hotelů, MTIC v lednu čekají změny v otevírací době. Pro zájemce bude otevřeno od 8.00 do 16.00 hodin. Přesto se připravuje řada novinek, které by mohly nejenom turisty zajímat. Pro Luhačovjany, kteří cestují, jsou připraveny nové jízdní řády platné od 10.12.2023 do 14.12.2024. Až do jara MTIC aktualizuje také Kartu výhod pro občany Luhačovic, která se využívala hojně i v minulém roce. Pro seniory vydává v rámci programu SENIOR TAXI kartičky. Zájemci, kteří se zaregistrují od 4.1.2024 do 31. května 2024, získají 16 poukázek na taxi. Po této době, tj. do konce roku 2024, mají nárok pouze na 8 poukázek. U kopírování a skenování zůstávají ceny stejné jako v minulém roce i po změně DPH. 

Nahoru