Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

10. 1. 2024 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Tříkrálová sbírka vynesla v Luhačovicích a okolních obcích přes 505 tisíc Kč

Tříkrálová sbírka vynesla v Luhačovicích a okolních obcích přes 505 tisíc Kč

V Luhačovicích a okolí se v sobotu 6. ledna již tradičně uskutečnila tříkrálová sbírka, která letos vynesla částku 505 691 Kč. Jenom v samotných Luhačovicích a přidružených obcích v Řetechově, Polichně a Kladné Žilín se vybralo přes 194 000 korun. I když se na letošní sbírce podepsala nemocnost koledníků a do ulic vyrazilo 52 skupinek koledujících, výsledek je potěšující. 


„Tento rok proběhla velká výměna vedoucích, kteří kvůli nemoci nemohli dorazit. A v Luhačovicích šla dokonce jedna skupinka zcela bez dětí. Za podporu, spolupráci, pomoc při přípravě a konaní Tříkrálové sbírky mnohokrát děkujeme,“ řekla Lenka Semelová, ředitelka Charity Luhačovice, která sbírku pořádala. V letošním roce bude sloužit výtěžek Tříkrálové sbírky k modernizaci zázemí a vybavení pro sociální služby Charity Luhačovice, a také pro rodiny s dětmi a seniory v nepříznivé životní situaci. Všechny sbírkou získané finance jsou odeslány na celorepublikový bankovní účet a následně jsou podle jasných pravidel přerozdělovány, a to dle rozhodnutí rady ředitelů Charity ČR a České biskupské konference.

Celá tato částka se rozděluje následujícím způsobem:

  • 65% Charita Luhačovice (v olomoucké arcidiecézi z rozhodnutí ředitelů z roku 2003 organizátoři, tedy i Charita Luhačovice, ponechávají 7% v tzv. krizovém a nouzovém fondu na pomoc charitám a potřebným při nepředvídaných situacích v arcidiecézi, např. živelné katastrofy atp.);
  • 15% projekty diecéze, v našem případě olomoucká arcidiecéze;
  • 10% dlouhodobé humanitární mise Charit ČR v zahraničí;
  • 5% celostátní projekty Charity ČR;
  • 5% zákonem povolené režie.

 

Nahoru