Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

13. 2. 2024 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Dopravně bezpečnostní kamery zvýší bezpečnost v centru Luhačovic

Dopravně bezpečnostní kamery zvýší bezpečnost v centru Luhačovic

Město Luhačovice nechalo nově nainstalovat dopravně bezpečnostní kamery v ulici Masarykova na křižovatce do ulice U Šťávnice. Důvodem je porušování dopravních předpisů ze strany řidičů, například nedovolené odbočování vozidel nebo vjezd do protisměru v jednosměrné ulici a ohrožování chodců na přechodu.  Kamery budou spuštěny začátkem března.


„Nerespektování dopravního značení nás trápí již dlouhodobě. V důsledku nedisciplinovanosti některých řidičů docházelo na této křižovatce k dopravním kolapsům. Šoféři, mířící od Uherského Brodu čekali, až přejedou auta od kruhového objezdu směrem od Dolní Lhoty a následně odbočili i přes zákaz.  Proto jsme tady aktuálně umístili stálý automatizovaný kamerový systém, který bude hlídat nejen zákaz odbočení vlevo, ale zároveň zde budeme sledovat zákaz vjezdu do jednosměrky od Kulturního a kongresového centra Elektra,“ vysvětlil starosta města Marian Ležák.

Dohled nově instalovaných kamer bude spuštěn začátkem března a je soustředěn na kontrolu dodržování dopravního značení, které zakazuje vozidlům odbočení vlevo z hlavní ulice Masarykova křižovatkou do ulice U Šťávnice. „Aktuálně je ve stadiu realizace ještě další kamera, která bude monitorovat dodržování dopravního značení „Zákaz vjezdu“ v přilehlé jednosměrné ulici U Šťavnice. Bezpečnostní kamery mají za úkol působit preventivně a zároveň jejich činnost reaguje na podněty přijaté městskou policii a vedením radnice. Zejména místní občané, ale i návštěvníci si stěžovali na opakované nerespektování dopravního značení ze strany řidičů v daném místě, které se dlouhodobě jevilo jako velmi rizikové,“ doplnil velitel Městské policie Luhačovice Michal Zámečník. Systém umí automaticky sledovat dodržování nastavených pravidel v dopravě. Formou zaslaných metadat umožňuje spolehlivé zaznamenávání a následné vyhodnocování informací o přestupcích zcela bez obsluhy. Jedná se o inovativní a účinný způsob dohledu na dopravní bezpečnost ve městě.

Nahoru