Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

26. 2. 2024 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Nejoblíbenějšími jmény loňska jsou Nela a Oliver

Nejoblíbenějšími jmény loňska jsou Nela a Oliver

V Luhačovicích loni meziročně ubylo svateb i narozených dětí. Vyplývá to z přehledu evidence obyvatel, nejde ale o žádný závratný pokles. Své „ano“ si v lázeňském městě v roce 2023 řeklo 67 párů, o rok dříve jich bylo o čtyři více. 


Město se rozrostlo o 34 nejmenších obyvatel, což je o pět méně než v roce 2022. Z celkového počtu 67 sňatků jich byla necelá třetina církevních. Civilní svatby se většinou odehrávaly v obřadní místnosti městského úřadu, ale často si páry volily i některá z nejkrásnějších míst Luhačovic. „Nejvíce preferovaný byl, stejně jako v roce 2022, Augustiniánský dům. Proběhlo tam 7 sňatků,“ upřesnila Jana Gazdová z evidence obyvatel a dodala, že v Pozlovicích byl největší zájem o hotel Vega a Valašský šenk Ogar. Narozených dětí bylo ve městě v loňském roce 34, z toho 12 chlapečků a 22 holčiček. „Nejoblíbenějším chlapeckým jménem byl tentokrát Oliver a u děvčátek Nela, přibyla nám tu ale třeba také Jasmína či Lada,“ řekla Jana Gazdová.

Nahoru