Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

11. 4. 2024 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Na Otevírání pramenů přijede i továrník Baťa s prezidentem Masarykem

Na Otevírání pramenů přijede i továrník Baťa s prezidentem Masarykem

V Luhačovicích se 10. až 12. května 2024 opět uskuteční tradiční festival Otevírání pramenů. Tato akce, kterou pořádá město Luhačovice s Kulturním a kongresovým centrem Elektra, symbolicky zahajuje lázeňskou sezonu a slaví příchod jara v lázeňském městě třídenní oslavou plnou zajímavého programu pro návštěvníky. Hlavními akcemi festivalu budou nedělní slavnostní svěcení pramenů, jarmark, přehlídka automobilových veteránů, koncerty, nově divadelní představení, historický kolotoč a mnoho dalších atrakcí.


"Letošní otevírání pramenů jsme pojali opět velkolepě a každým rokem se snažíme program něčím obohatit. Již nyní se těším na koncert Anety Langerové, který třídenní festival zahájí, dále na sobotu, která se ponese v prvorepublikové atmosféře. Pro všechny přítomné bude lákavá návštěva "Tomáše Bati", který Luhačovice pravidelně navštěvoval a "T. G. Masaryka". Tito pánové se budou procházet po našem městě a určitě budou rádi konverzovat s kterýmkoliv z návštěvníků. Samozřejmostí je, že v neděli jdeme  tradiční folklorní cestou, kdy nebude chybět samotné svěcení pramenů a tím vyzýváme, abychom měli opět bohaté prameny a Luhačovice byly tím, čím jsou. Plné pohody a lázeňství,“ řekl starosta Marian Ležák.

V pátek festival zahájí koncert Anety Langerové, který přinese hudební zážitek pro všechny příznivce. Sobota bude ve znamení historické atmosféry. Na Lázeňském náměstí budou mít návštěvníci možnost vidět projížďku na historických bicyklech, nebude chybět průvod v historických kostýmech nebo přehlídka veteránů. Zajímavá bude návštěva historických osobností. Všechny přítomné přijde pozdravit továrník Tomáš Baťa a prezident T. G. Masaryk. V neděli vyvrcholí festival slavnostním svěcením pramenů v doprovodu folklorních souborů, které se následně  představí na Lázeňském náměstí. Na závěr si budou moci návštěvníci poslechnout hity Miroslava "Meki" Žbirky v podání hudební skupiny Meki Tribut. V sobotu a neděli mohou návštěvníci navštívit tradiční jarmark v ulici Dr. Veselého. Festival Otevírání pramenů v Lázních Luhačovice slibuje třídenní podívanou plnou zábavy a kultury, která oslaví nejen lázeňskou tradici, ale i krásy jara v naší malebné oblasti. Veškeré aktuální informace včetně parkování mohou návštěvníci zjistit na novém webu www.oteviranipramenu.cz

 

Nahoru