Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

30. 4. 2024 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Stavba cyklostezky Polichno – Újezdec byla zahájena

Stavba cyklostezky Polichno – Újezdec byla zahájena

Ve spolupráci s Integrovaným regionálním operačním programem a Zlínským krajem by měla být v říjnu dokončena stavba dlouho očekávané cyklostezky Polichno – Újezdec, která přinese mnoho výhod pro místní obyvatele i návštěvníky. Jeden kilometr dlouhá cyklostezka by měla stát dle nákladů stavby 23,5 milionu korun. Dotace činí 21,1 milionů korun.


„Původní projektová cena byla 34,3 milionu korun, podařilo se nám vysoutěžit a podepsat smlouvu o dílo za 23,5 milionu korun. To znamená, že ušetříme 32%. Zároveň je akce velmi podporovaná z dotací IROP a Zlínského kraje. Ze zdrojů města půjde částka 2,4 milionu korun," vysvětlil financování starosta Marian Ležák.

Stavební práce, které byly zahájené v dubnu, přinášejí nezbytná omezení dopravy na přilehlé silnici II/490. Město Luhačovice upřímně děkuje všem řidičům za respektování dopravních omezení a prosí o zvýšenou opatrnost v okolí stavby. Trpělivost a ohleduplnost všech pomáhají zajistit plynulý průběh stavebních prací a bezpečnost všech účastníků silničního provozu.

Starosta města Marian Ležák vyjádřil svou radost nad postupem stavebních prací.  „Jsem rád, že se již dlouho plánovaná cyklostezka konečně buduje. Uvítají to zejména obyvatelé Polichna a okolí, a taky turisté. Prodloužená cyklostezka znamená větší bezpečí jak pro cyklisty, tak pro chodce.“ Plánované dokončení stavby cyklostezky, která je dlouhá 1060 m je stanoveno na konec října až začátek listopadu. Celkově po uvedení do provozu se cyklostezka stane důležitou součástí infrastruktury města podporující aktivní životní styl a turistický ruch v regionu.

Nahoru